Avoimet Kylät

Ilmoittautuminen

Kesäkuun toisena lauantaina kylät kutsuvat sinut kylään!

Ilmoittautuminen

Ilmoittautuminen Avoimet Kylät -päivään 8.6.2024 aukeaa 1.3.

Ilmoittautumisaika: 1.3.–12.5.

Yhteystiedot

Maakunnalliset kyläyhdistykset antavat neuvontaa Avoimet Kylät -päivään liittyvissä asioissa. Yhteystiedot alla.

Tapahtuman valtakunnallisesta koordinoinnista vastaa Suomen Kylät ry, yhteystiedot sivun alaosassa.

Etelä-Karjala
http://www.ekkylat.org/
Facebook
Jani Valtonen, p. 0400 265 795, ekkylat.toimisto@gmail.com

Etelä-Pohjanmaa
http://www.epk.fi/
Facebook Kylille
Facebook EPK
Päivi Kultalahti, p. 0400 239 359, paivi.kultalahti@aisapari.net
Anne Palohuhta, p. 050 551 0797, anne.palohuhta@liiveri.net
Jaana Sippola, p. 040 571 0184, jaana.sippola@kuudestaan.net
Tuija Takamäki, p. 040 705 5801, tuija.takamaki@leadersuupohja.fi
Heikki Peräaho, Eteläpohjalaiset Kylät ry, p. 045 7385 2625, heikki.peraaho@epk.fi

Etelä-Savo
http://www.jasky.fi
Facebook
Mervi Lintunen, p. 045 222 0585, posti@jasky.fi

Kainuu
https://www.kainuuleader.fi/kainuun-kylatoiminta/
Marjut Kyllönen, p. 040 626 3921, marjut.kyllonen@kainuuleader.fi

Kanta-Häme
http://www.hameenkylat.fi
Facebook
Instagram
Elina Leppänen, p. 0400 944 868, kylaasiamies@hameenkylat.fi

Keski-Pohjanmaa
http://www.kpkylat.fi/
https://www.facebook.com/kpkylat
Instagram
Miia Tiilikainen, p. 040 516 2240, miia.tiilikainen@kpkylat.fi

Keski-Suomi
http://www.keskisuomenkylat.fi/
Facebook
Reena Laukkanen-Abbey, p. 0400 738 205, toimisto@keskisuomenkylat.fi

Kymenlaakso
www.kymenlaaksonkylat.fi
Facebook
Elina Seppänen, p. 040 184 3576, elina.seppanen@kymenlaaksonkylat.fi

Lappi
http://www.lappilaisetkylat.fi
Facebook
Pirjo Riskilä, p. 040 149 5919, lapin.kylaasiamies@elisanet.fi

Länsi- ja Keski-Uusimaa: Uudenmaan Kylät
http://www.uudenmaankylat.fi/
Facebook
Anu Halme, p. 040 512 8390, anu.halme@uudenmaankylat.fi

Itäinen Uusimaa: SILMU-kylät
http://www.itukylat.fi/
Facebook
Li-Marie Santala, p. 040 158 8038, li-marie.santala@silmu.info

Pirkanmaa
http://www.pirkankylat.fi/
Facebook
Jani Hanhijärvi, p. 040 197 8231, info@pirkankylat.fi

Pohjanmaa (Kyrönmaan alue)
https://yhyres.fi/
Facebook
Katri Hangas, p. 050 366 6210, katri.hangas@yhyres.fi

Pohjanmaa (ruotsinkielinen alue)
http://www.aktion.fi/
Frida Lähdesmäki, p. 050 441 9126, frida@aktion.fi

Pohjois-Karjala
http://kylat.fi/
Facebook
Maarit Hämäläinen-Koljonen, p. 044 2940 800, pkkylat@kylat.fi

Pohjois-Pohjanmaa
http://www.ppkylat.fi/
Anita Sievänen, p. 0400 461 880, anita.sievanen@gmail.com

Pohjois-Savo
http://www.pohjois-savonkylat.fi/
Facebook
Instagram
Sari Vainikainen, p. 045 179 1070, sari.vainikainen@pohjois-savonkylat.fi

Päijät-Häme
http://www.phkylat.fi/
Facebook
Instagram
Tiina Västilä, p. 044 712 4208, info@phkylat.fi

Satakunta
http://www.satakylat.fi
Facebook
Hanna Ruohola, p. 044 357 6181, hanna.ruohola@satakylat.fi

Varsinais-Suomi
http://www.vskylat.fi/
Facebook
Tauno Linkoranta, p. 044 303 9990, tauno.linkoranta@vskylat.fi

Tapahtuman koordinointi:

Marianne Liitelä
Järjestökoordinaattori
Suomen Kylät ry
p. 045 887 1511
marianne.liitela@suomenkylat.fi

Tapahtuman valtakunnallinen tiedottaminen:

Anssi Ketonen
Viestintäpäällikkö
Suomen Kylät ry
p. 045 249 1162
anssi.ketonen@suomenkylat.fi